Mógłym pracować tylko na Chrome OS, gdyby nie to, że muszę używać aplikacji od Microsoft. Webowa wersja Outlook jest tak nieporęczna, że szkoda gadać. No i na Chrome OS nie ma porządnego edytora dźwięku. Chyba że jest, a ja o tym nie wiem. Reszta jest super. Działa szybko i niezawodnie. U mnie to jest rok Linuxa:)

Dzień dobry! Z okazji dzisiejszego święta kościelnego, podsyłam piosenkę: youtu.be/7EzpQoDfVyo

Fajny artykuł o czytnikach ekranu, ale nie od strony technicznej, a historycznej. O początkach JAWS i NVDA, a potem o rozwoju i rywaliacji. No i nie wiedziałem, że II miał już czytnik ekranu. Szacun dla wszystkich zaangażowanych w tworzenie tych narzędzi.
theverge.com/23203911/screen-r

Tak po cichu, chciałem się pochwalić że niecałe 4h temu zostałem tatą

Moi mili, pamiętacie obiecaną promocję ebooków? No to wreszcie udało się załatwić :) W sklepie wydawnictwa IX macie podarunek specjalnie dla Fediverse: kod dający zniżkę 8 (osiem) złotych na wszystkie ebooki, co oznacza, że możecie kupować elektroniczne wydania między 9.99 a 11.99.

wydawnictwoix.pl/sklep/

Kod ważny do 10 września 2022 roku. Będę przypominał o nim czasami, bo może ktoś akurat przegapi, albo chce kupić dopiero za jakiś czas.

W sklepie: dużo horrorów, weird fiction, SF i fantasy. Postaram się przekopiowywać parę opisów dostępnych pozycji.

Proszę bustujcie dla zasięgu :)

Fajny tekst o ARIA i ukrywaniu elementów na stronie internetowej. Szkoda jedynie, że autor nie ostrzegł przed aria-hidden, który to atrybut jest ostatnio najniebezpieczniejszym.
kinaole.co/kiedy-uzywac-role-p

WAI (Web Accessibility Initiative) publikuje regularnie iformacje o nowych narzędziach wspierających cyfrową dostępność. Do niedawna robili to w postaci własnej aplikacji XML. Od niedawna przeszli na i korzysta się z tego o wiele wygodniej. Ten cały JSON i to fajne wynalazki. Dają szansę człowiekowi na odczytanie informacji:)

nigdy nie będą szeroko stosowane, jeżeli ich propagandziści będą używać hermetycznego języka. Dzisiaj trafiłem na artykuł, którego tytuł jest kompletnie niezrozumiały. W treści nie jest lepiej. Dlatego ludzie nie traktują kryptowalut jak prawdziwego ieniądza, tylko jako dobro spekulacyjne.
bithub.pl/wiadomosci/czy-przej

Na początek może przywołam swój najnowszy artykuł na blogu, który dotyka IT w trochę luźniejszej formie. Opowiadam tam popularnych "magicznych liczbach" w informatyce, głównie z myślą o osobach nietechnicznych, które są ciekawe świata.

wildasoftware.pl/post/znane-li

Dzisiaj jedna z moich audycji podcastowych osiągnęła 100 odtworzeń. To chyba nieźle. Wszystkie odcinki zostały odtworzone 430 razy. Nie wiem, czy to jest ogólnie dobry wynik, ale i tak mam potrzebę znalezienia okładki dla podcastu. Czy ktoś mi pomoże, bo sam sobie nie poradzę? Szukam czegoś na otwartej licencji lub wygenerowanego przez słynną SI. Z góry też dziękuję.

Używam aplikacji Authentyficator od Google, a wcześniej także od Microsoft. Czy jest odpowiednik jako twarty projekt? Chodzi mi o taki działający:)

Kiedyś jak na studiach chodziłem na prezentacje z C#, to prowadzący twierdzili, że pole "Properties" z menu kontekstowego w ich światku nazywa się "propercje" - wówczas zwiędłem.

Show thread

Mój dostawca energii e.ON przysłał mi wiadomość, że będą stosować prosty język w komunikacji. Współpracowali przy tym z Pracownią Prostej Polszczyzny, co się chwali. Jedyne, nad czym się zastanawiam, to zamiana "mail" na "mejl", rekomendowane przez PPP. Na razie czuję silny opór przed tym spolszczeniem. A w ogóle to dlaczego ie "email"? Teraz czekam na jakąś wiadomość od nich, żeby sprawzić jak to w praktyce będzie wyglądać.

Gdyby 3 lata temu był skomunikowany z Warszawą tak, jak jest teraz, to może wcale bym nie wrócił. Kilka fajnych połączeń przez KRK i BB z niewielkii czasami na przesiadki. Nie można tak było wcześniej?

Chyba nie wyciągnę zbyt wiele z tego mojego mikrofonu:) Może ktoś podpowie, co powinienem kupić, żeby efekt był zadowalający, a cena nie zabiła. Chodzi mi o mikrofon do nagrywania podcastów, przede wszystkim za pomocą komputera, ale jeżeli dałoby się też na iPhone, to byłoby fajnie. A może jakieś wiarygodne źródło w Internecie, żebym mógł sobie doczytać.

Rocznica powstania jest dla mnie ważna, bo - w pewnym sensie - dzięki niemu żyję. Po powstaniu mąż mojej babci został wywieziony do obozu i tam zamordowany przez Niemców. Warszawa była doszczętnie zniszczona. Do Warszawy przyjechało mnóstwo młodych ludzi, żeby ją odbudować. Jednym z nich był mój dziadek, czyli ojciec mojej mamy. Poznali się z babcią, a potem szybko rozstali. Jednak dzięki temu na świecie jest moja mama, a także ja.

Kot nakarmiony, kawa zrobiona, więc mogę wrócić do łóżeczka. Za oknem leje niesamowicie. A jutro powrót z urlopu do pracy. Dzień dobry wszystkim.

Show older
Tyflodon

Instancja przewidziana głównie dla niewidomych użytkowników.