Myślicie, że tylko Wy macie tajny język programistów? W branży dostępności też istnieje! Możecie się sprawdzić, czy znacie skróty i wyrażenia slangowe: deklaracja-dostepnosci.info/qu

@jaczad 10/10! Chociaż przy AAC sekundę się wahałem 😀

Za pierwszym razem? Tam były trudne terminy. W każdym razie gratuluję:)
@mrk

@jaczad Za pierwszym. Dzięki 🙂 No jakby nie było w branży jednak chwilę już siedzę. Z tym AAC to strzelałem, przyznaję się bez bicia. Ale cała reszta bez większych trudności.

Wydawało mi się, że to będzie trudny, a tu proszę - ludzie cykają bez większych problemów. Teraz mam w planie dostępność w HTML. Tylko przygotowywanie tych quizów jest bardziej pracochłonne, niż mi się zdawało. Zwłaszcza Wymyślanie podchwytliwych pytań i odpowiedzi:)
@mrk

@jaczad To podpowiadam jedno podchwytliwe: do oznaczania czego służy znacznik <cite>? :)

To raczej nie ma związku z dostępnością. No chyba że jakoś uzasadnisz. Na ogólnym poziomie każda semantyka ma związek z dostępnością. Jednak ja raczej celowałbym w te elementy konkretnie dotyczące dostępności.
@mrk

@jaczad No jak dla mnie semantyka i relacje między elementami to niezwykle istotna kwestia jeśli o dostępność chodzi 🙂

Follow

No jasne. Jednak dotyczy to wszystkich lub prawie wszystkich znaczników. Quiz zamieniłby się w sprawdzanie znajomości HTML, a nie dostępności. Jednak będę trzymał w umyśle:)
@mrk

· · Web · 0 · 0 · 1
Sign in to participate in the conversation
Tyflodon

Instancja przewidziana głównie dla niewidomych użytkowników.