Follow

Męczę się z tym od wczoraj, więc zwracam się do Was z pytaniem w desperacji. Czy da się połączyć z Google ?

· · Web · 2 · 0 · 0

@jaczad ...moze byc ciezko, Google juz coraz rzadziej daje otwrte api do swoich produktow, zwlaszcza do czatów. Z ciekawosci - w jakim celu bylaby taka integracja?

Akurat Chat nie jest dla mnie wygodny i wolałbym mieć chat w kliencie. Do GoogleTalk jest wsparcie.
@kuba

@jaczad ach, no tak. Google Talk był oparty o otwarty xmpp... Minione dobre czasy

Zerknąłem. Nie rekomendują portów na MacOS. Proponują Adium. Sprawdzę raz jeszcze, chociaż pamiętam, że nie bardzo mi się podobał.
@kuba

@jaczad
Warto być świadomym że pidgin już od lat się nie rozwija i jeśli pojawia się jakakolwiek niedogodność, nie ma co liczyć że zostanie poprawiona. Ja właśnie z żalem przestałem go używać ostatnio gdy po raz kolejny próbowałem mu doinstalować jakąś wtyczkę i ta nie działała.
Tzn tak to wygląda z perspektywy zwykłego Kowalskiego jak to się mówi, może jak ktoś się zna to jeszcze wykrzesze z niego sporo.
@kuba

Adium też nie. Mam tego świadomość i dlatego szukałem czegoś aktualnego. Na razie poległem.
@rogatywieszcz @kuba

@rogatywieszcz @jaczad nie wiedziałem, że pidgin jest zaniedbany. Na szczęście nie jestem w sytuacji która wymagałaby ode mnie korzystanie z czegokolwiek poza Telegramem i Matrixem do IM

@kuba @rogatywieszcz @jaczad od ponad roku najwyraźniej ponownie się ruszyło coś z pidginem, widać bo ilościach commitów i nowych wersjach wypuszczanych w miarę często: keep.imfreedom.org/pidgin/pidg

@seachdamh @kuba @jaczad

Serio?! Haha, kto wie, może jeszcze do niego wrócę. Choć Gajim mi się spodobał od pierwszego wejrzenia.

Chociaż z jakiegoś powodu wiadomości pokazuję mi się albo w nim albo w Conversations i nie udało mi się znaleźć opcji, żeby w obu klientach były widoczne w historii rozmowy. Z Pidginem to działało lepiej.

Sprawdzę zatem. Taka aplikacja musi być aktualizowana, żeby aktualizować protokoły i dodawać nowe sieci. Inaczej będzie tylko klientem dla użytkowników GG. Czy GG jeszcze istnieje?
@seachdamh @kuba @rogatywieszcz

@kuba @jaczad Złote czasy XMPP/Jabber - Chrome.pl, JabberPL.org, a także (przez chwilkę) Tlen.pl, Facebook (sic!), Google Talk, a do końca swoich dni WPKontakt. Miałem 90% ludzi bez potrzeby stosowania bramek.

@jaczad #Thunderbird wspiera obsługę czatów jedynie w standardowych otwartych protokołach takich jak #XMPP #IRC. #GoogleChat nie jest oparty na żadnym z tych protokołów (od zamknięcia #GoogleTalk w 2013 r.) Tak więc w tym kliencie go nie podepniesz. Możesz co najwyżej stworzyć własną integrację usług Google na podstawie udostępnionej przez #Google dokumentacji developers.google.com/chat

Jednakowoż są rozszerzenia, transportery i inne informatyczne cuda.
@rotnicki

@jaczad To prawda bywają takowe, nie wykluczam ich istnienia. Jednak albo będą to jakieś "transporty" na zewnętrznych serwerach #XMPP, lub rozwiązania lokalne typu wtyczka/rozszerzenie do Thunderbirda. Tak więc "po standardzie" natywnej obsługi #GoogleChat w Thunderbirdzie póki co nie ma. Tym bardziej, że GoogleChat oferuje funkcje niedostępne w standardowych protokołach typu #XMPP (pokoje, odpowiedzi na wiadomości zagnieżdżanie wątków itp). Dlatego Google promuje support.google.com/chat/answer

@jaczad No i. jest jeszcze oficjalna natywna aplikacja #GoogleChat na komputer.

Tą to ja mam. Szukam czegoś prawdziwego. Adium mi nie działa nawet z Twitterem:(
@rotnicki

@jaczad A co jest nieprawdziwego w prawdziwej oryginalnej natywnej apce?

Ona jest natywna może dla Chrome, ale nie dla systemu. Nie chcę mieć uruchomionego Chrome przez cały czas.
@rotnicki

Sign in to participate in the conversation
Tyflodon

Instancja przewidziana głównie dla niewidomych użytkowników.