To ja znowu z pytaniem do Was. Czy znane jest komuś to rozwiązanie: digitalocean.com/
Tam są droplety uruchamiane na czymś wirtualnym. Jest tam , i jakiś ultraszybki Wordpress. Tylko nie wiem, czy to taki rodzaj PVS, czy hosting, czy jeszcze coś innego. Sam Mastodona nie zainstaluję, a hosting wychodzi mi ciut drogo. Pomożecie? A prawidłowa odpowiedź brzmi...

@jaczad Te gotowe rozwiązania na marketplace DigitalOcean to VPS, które uruchamiają skrypt instalacyjny wybranego softu i ewentualnie mają przygotowany jakiś przyjazny użytkownikowi interfejs w formie tekstowej do podstawowej konfiguracji pod użytkownika przy pierwszym połączeniu po SSH.

Później już trzeba samemu się w całości opiekować tym serwerem.

@kylaver @jaczad generalnie z mojego doświadczenia Digital Ocean wychodzi nieco drogo w porównaniu ze zwykłym VPSem. Jak sam nie zainstalujesz Mastodona, to i raczej nie zaktualizujesz go i nie naprawisz jakby coś się sypło.

To może lepiej masto.host?
masto.host/

6EUR/miesiąc wydaje się sensowne, a Mastodon jest tam w pełni utrzymywany przez ich adminów.

Follow

Na DO koszt takiego serwera to 5 USD. Tyflodona mam właśnie na MastoHost i jestem zadowolony z hostingu. Płacę właśnie te 6EUR, co wychodzi ca 29 PLN miesięcznie, czyli 350 PLN rocznie. Na DO 5 USD to jakieś 19 PLN, czyli niecałe 240 PLN. Różnica niewielka, ale na MastoHost mam ograniczone możliwości konfiguracji. Jednak masz rację - nie poradzę sobie z pełną administracją.
@rysiek @kylaver

· · Web · 1 · 0 · 0

@jaczad @kylaver zawsze warto spróbować. Tylko tak, żeby można się było wycofać rakiem bez strat własnych jakby się okazało, że jednak za dużo roboty.

Problem z tym jest taki, że niestety "za dużo roboty" robi się po paru miesiącach, zwykle. Więc musiałbyś mieć dwie instancje przez jakiś czas, żeby upewnić się, że wszystko ok i dajesz sobie radę. A to oznacza koszty.

Sign in to participate in the conversation
Tyflodon

Instancja przewidziana głównie dla niewidomych użytkowników.