A tymczasem chodzą słuchy o możliwej abdykacji antypapieża Francisza. Czyżby moje modlitwy zostały wysłuchane ?

Chyba Kościół już został wystarczająco pokarany tym pontyfikatem i można wreszcie zdjąć z niego tę klątwę.

Antypapież? To jest jakiś drugi? Oj coś mi tu zajeżdża herezją protestancką. Franciszek to równy gość. Wreszcie papież mówi, na czym polega chrześcijaństwo. I to się tak nie podoba?
@Dobromir_Sosnierz

@jaczad
Jeśli „wreszcie mówi, na czym polega chrześcijaństwo”, to znaczy, że wcześniej Kościół nie mówił, na czym polega chrześcijaństwo. Nie rozstrzygając nawet słuszności tego twierdzenia, musimy się zgodzić, że ktoś, kto jest przekonany, że Kościół Katolicki wcześniej nie głosił chrześcijaństwa, po prostu nie jest katolikiem. I to jest właśnie charakterystyczne, że Franciszek najbardziej podoba się ateistom, apostatom i heretykom.

Follow

Dziękuję za tak szybką diagnozę. Szkoda, że aż tak błędną. Napisałem, że papieżom jakoś nie wychodziło mówienie, na czym polega chrześcijaństwo. Kochać ludzi, pomagać uciekinierom od wojny i biedy, to jakby coś takiego mówił Jezus. Nie będę twierdził, że nigdy nie było dobrych papieży, ale ostatnio jakoś nam się nie udawali.
@Dobromir_Sosnierz

· · Web · 1 · 0 · 0

@jaczad Któryś papież mówił, żeby nie kochać ? Franciszek po prostu nie zna, nie rozumie doktryny, której ma bronić — i nie chodzi nawet o jakichś uchodźców, bo to kwestia marginalna. To nie jest nauczyciel, tyko zdziwaczały publicysta, po którym wiecznie coś trzeba prostować.

Czasem mówili, żeby nie kochać. Czasem wysyłali na wojny. Czasem po prostu wskazywali, kto jest gorszy i nie zasługuje na miłość. Papieży dotykały wszelkiego rodzaju grzechy, aż do rozmiarów absurdalnych. To są ludzie, wybrani przez innych ludzi, zazwyczaj bardzo już leciwych. Jako katolik musi Pan zatem rozważyć, czy uznawać nieomylność papieża i nie poprawiać go lub krytykować. Albo uznać, że jest to fałszywy dogmat, a zatem można lekceważyć papieża i jego zdanie.
@Dobromir_Sosnierz

Sign in to participate in the conversation
Tyflodon

Instancja przewidziana głównie dla niewidomych użytkowników.