Follow

To oznacza, że właśnie nadchodzi 31 rok Linuxa:) Chyba ja nie dożyję "tego" roku Linuxa. Zawsze się zastanawiałem, dlaczego nie stał się systemem biurkowym używanym w domu lub biurze. Bo wiem, dlaczego niewidomi użytkownicy go nie używają. Po prostu się nie da. Jednak inni...

· · Web · 2 · 0 · 0
@🦇Jacek Zadrożny Tutaj trzeba rozróżnić dwa typy Linuksa. Linux jako sam kernel i GNU/Linux (coraz mniej GNU) jako system. Jako kernel to linux bryluje na telefonach (Android), jako system na serwerach i wielu urządzeniach (np. routery). Desktop czyli na biurku Linux nie zdziałał wiele ale w porównaniu z latami 98-08 jest nieporównywalnie lepiej  ;)

Ja to wiem, a podśmiewam się, bo wciąż Linux nie przekonał "zwykłych użytkowników". A przecież jest za darmo i wciąż aktualizowany. Sam miałem marne doświadczenia, chociaż wciąż co jakiś czas próbuję. Jednak nie zachwyca mnie UI, dostępnością, stabilnością i w ogóle mi nie po drodze. No ale cóż... Ludzie korzystają z technologii, a nie ideologii.
@sp6ina

@jaczad Ciekawi mnie ile zmieni nowy Steam Deck z SteamOS opartym o Archa z KDE, dzięki kompatybilności z większością windowsowych gier może przekonać część graczy, a to przecież či zwykli użytkownicy

@sp6ina

Jeżeli komputer służy tylko do grania, to może i tak. Jeżeli do innych rzeczy, to powątpiewam.
@mkljczk @sp6ina

@🦇Jacek Zadrożny korzystają z technologii a nie ideoliogii dlatego tyle ich na fb a mało tutaj ;) Bardziej zwykłego uzyszkodnika odstrasza mnogość dystrybucji i rozwiązań hehe

Dokładnie tak. Większości ludzi nie interesuje, że Facebook wysysa z nich dane. Gdyby się tym przejmowali, to poszukaliby alternatywy. W szkole mojej córki uzgodnili, że utworzą grupę na WchatsApp. Ja odmówiłem, ale co to da?
@sp6ina

@jaczad kiedyś instalowałem Ubuntu MATE z samym screen readerem (testowo, nie byłem zmuszony żadną sytuacją), ale używać mi się nie zdarzyło, z czym są problemy?

Zasadniczo - ze wszystkim. Począwszy od tego, że komputer może się uruchomić bez dźwięku, co uniemożliwia korzystanie z niego w ogóle. Na pulpicie problematyczne jest docieranie do paska z ustawieniami (coconut). Czasem się uda, a czasem nie. Bez podręcznika nie byłem w stanie wymyślić. Wreszcie aplikacje, z który tylko ułamek jest dostępnych. Na szczęście LibreOffice jest OK, Firefox i kilka edytorów. Do tego bardzo różne sposoby obsługi aplikacji. Generalnie poczucie braku kontroli.
@mkljczk

Sign in to participate in the conversation
Tyflodon

Instancja przewidziana głównie dla niewidomych użytkowników.