Follow

Ale czad! Właśnie Staszek instruuje nauczycielkę, jak obsługiwać MS Teams. I to podczas zajęć komputerowych w II klasie podstawówki. Coś tu jest nie tak, ale nie wiem co.

· · Web · 1 · 3 · 2

@pronto Teams to pikuś w porównaniu do konfiguracji Discorda - widziałem kilkanaście odcinków poświęconych bezpiecznemu ustawieniu klasy i uprawnień...

A później dowiedziałem się o botach i skryptach i dodatkach gdy stawia się własny serwer discorda (statystyki, nazwy, rangi, automaty itd) i padłem....

Trochę tak. Tylko co z tym zrobić? Ja od dawna jestem sceptyczny co do polskiego systemu oświaty, tylko jakoś nikt nie chce go zmienić. Oczywiście poza powrotem do struktur z PRL:)
@pronto

@jaczad Ja bym powiedział inaczej. Wszyscy go chcą zmienić po za urzędnikami i posłami.

A jak to zrobić? Bardzo prosto. Wprowadzic bon oświatowy i egzaminy zostawić jak dziś (wymiennie szkoły oceniaja uczniów) matura. Ja bym nawet zlikwidował podstawe programową. Bo dzieci mają przeładowany program a nie uczą się niczego. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu ilość godzin astronomii była większa niz obecnej fizyki. Dziś astronomii są 2 godziny.

To politycy chcą debili i powoli im sie udaje.

@pronto czyli to jakiś lewicowy pomysł. Tak ogólnie, żeby było lepiej, to chyba raczej komuniści wymyślili.

@jaczad z tego co wiem każdy tak wymyśla. Już cezarowie chcieli by było lepiej.
Powinieneś po prostu poszukac co to jest.
Wszystkie pytania traca sens od kiedy wymyslono wyszukiwarki

Poszukałem, chociaż poszedłem na łatwiznę i przeczytałem artykuł z Wikipedii. Jest to zatem pomysł libertariański. Koncepcja mi się nie podoba, bo przyjmuje fałszywe założenie, że ludzie postępują racjonalnie i mają swobodny wybór. Jedno i drugie nie jest prawdą. No i ta naiwna wiara w magiczną skuteczność rynku...
@pronto

To nie jest kwestia mojego zdania, tylko faktów. Co do racjonalności postępowania - możemy podyskutować, chociaż dla mnie jest to oczywiste. Jednak dyskusji nie podlega fakt, że ludzie nie mają w tym obszarze wolnego wyboru. Ten wybór jest silnie ograniczony choćby miejscem zamieszkania, stanem zdrowia dziecka, wykształceniem i ogólnym ogarem rodziców itp. Poza tym - wolny wybór oznacza także robienie głupot. W Polsce nie mamy też sieci szkół prywatnych, które można byłoby wybierać..
@pronto

@jaczad to powstaną. To jest fakt. Dla mnie jest to oczywiste. Reszta to Twoje wymysły i propaganda.

W którym miejscu są te wymysły i propaganda? Ja się chętnie ustosunkowuję.
@pronto

Co zaś do wolnego rynku... Testowaliśmy przecież podobny system w obszarze kształcenia wyższego i jakoś się nie sprawdziło. W ciągu 15 lat ubyło ok. 1/3 szkół wyższych i to były niemal wyłącznie szkoły prywatne.
@pronto

@jaczad Nie był to taki sam system. Ja np. musiałbym płacić podwójnie gdybym chciał tak kształcić. Raz w podatkach raz prywatnie.
Nie udawaj, że nie rozumiesz. To żadna konkurencja.

To mnie w ogóle nie obchodzi. Ja chcę sprawnego systemu powszechnej oświaty. Nie pozornie wolnego wyboru, bo to nie półka w supermarkecie. Z przeglądu przykładów na Wikipedia wynika, że eksperymenty raczej się nie udawały. Wcale mnie to zresztą nie dziwi, bo libertarianizm się po prostu nie sprawdza.
@pronto

@jaczad jasne, a może Jacek Zadrożny się nie sprawdza.

To jest normalny system, który się sprawdzał przez TYSIĄCLECIA. tak uczył Mickiewicz i tak się uczyła większość naszych znanych Polaków. W prywatnych szkołach. Ważne by tylko państwo NIE robiło konkurencji.
Bo w ten sposób nigdy nie udowodnisz niczego. Nawet że pociąg jeździ jeśli postawisz pociąg pod wodą i zablokujesz koła.

Ja bardzo proszę bez prywatnych wycieczek. Czy system się sprawdzał? W połowie XIX wieku wciąż nie umiało czytać 3/4 mieszkańców terenów Polski. W 2021 roku (równe 100 lat temu) wciąż analfabetami był co trzeci Polak. Ta zmiana zaszła dzięki publicznym szkołom, a nie prywatnym.
@pronto

@jaczad Ale nie było nawet jednego roku gdy nie było państwowych. To jest właśnie demagogia.
Po oderwaniu ostatniego skrzydełka mucha traci słuch.

No i całe szczęście. To by oznaczało, że dzieci nie miałyby się gdzie uczyć. Natomiast było tak znacznie wcześniej, przed wprowadzeniem publicznej oświaty w XIX wieku. Wtedy analfabetów było 90%. Taka była skuteczność prywatnych szkół dla elity.
@pronto

Sign in to participate in the conversation
Tyflodon

Instancja przewidziana głównie dla niewidomych użytkowników.