Show newer

No właśnie - nie rozumiem kryptowalut, a NFT napawa mnie już niebotycznym zdumieniem. Może i coś w tym jest, ale generalnie uważam, że kryptowaluty mają silne podstawy: chciwość i głupota.A ponieważ te trzymają się dobrze, to te i podobne piramidy będą się trzymać także.

Show thread

Bardzo dziękuję za propozycję. Wydaje mi się, że dla mojego małego bloga VPS to przesada. Zresztą przerażają mnie te instrukcje instalacji Wordpressa na VPS. Kiedyś było inaczej, bo stawiałem Wordpress ręcznie. Jednak zestarzałem się i już mi się nie chce:) Natomiast skorzystałem z wpisu o wtyczkach i wybrałem sobie dwie do mojej instalacji. Dzięki.
@rozie

Ruszyłem wreszcie z przenosinami. Nie mam doświadczenia, więc idzie mi powoli:) Właśnie uruchomiłem transfer domeny i czekam, co z tego będzie. Serwer WWW już wykupiłem, zainstalowałem Wordpress, pobrałem motywy do sprawdzenia i kilka wtyczek, w tym tą do activitypub. Czasem się zastanawiam, czy to wszystko jest takie zawiłe, żeby amatorom opadały ręce?.. Taki ze mnie mały informatyk.

Było inaczej. Według portalu http://lubimyczytac.pl, książka Fałszywa pandemia została wydana 1 stycznia 2020, czyli ponad 2 miesiące przed ogłoszeniem pandemii przez WHO. To ostateczny dowód na to, że pandemia #COVID19 została zaplanowana przez fundację założoną przez Grzegorza Brauna, aby zarabiać na książkach „Fałszywa pandemia”.

Ludzie, obudźcie się.

Myślę, że się da. Czytnik ekranu korzysta z AT-SPI, a tam jest budowane drzewo dostępności. Trzeba tylko odnaleźć konkretną gałąź i pobrać wartość. Nie wiem, czy to jest trudne, ale spróbować warto.
@kuba

I don’t really understand this. Twitter presents its Communities (basically FB groups) by showing an example group called Black Women Photographers but the rules for Communities explicitly mention that community moderators are not allowed to ‘remove members specifically on the basis of race, […] gender, gender identity‘

A do tego jakoś mi się to bardzo kłóci z postawą chrześcijańską. To raczej postawa skrajnie libertariańska i aspołeczna. Szkoda, że mamy takich posłów.
@crusom @Dobromir_Sosnierz

Ile mogłem, to zrobiłem. Na YouTube jest już film z zapisem webinaru z 9 czerwca o używaniu czytnika ekranu w kontekście testów dostępności. Mistrzostwo produkcji to nie jest, ale może ktoś da radę wytrzymać godzinę: youtu.be/0e6yz31au1o

Jak powąchałem, to jechało bimbrem. Ale ja po prostu wziąłem łyk z butelki z wodą.
@rotnicki

Od 5.10.2021 wejdzie w życie przepis KPA:
§ 1a. Sprawy należy prowadzić i załatwiać na piśmie utrwalonym w postaci papierowej lub elektronicznej. Pisma utrwalone w postaci papierowej opatruje się podpisem własnoręcznym. Pisma utrwalone w postaci elektronicznej opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym lub kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną organu administracji publicznej ze wskazaniem w treści pisma osoby opatrującej pismo pieczęcią.

Wczorajszy dzień zacząłem od potężnego łyku bimbru. Byłem u znajomego w Łodzi i nocowaliśmy tam z żoną i Staszkiem. Rano wziąłem leki i poprosiłem Staszka, żeby mi podał wodę. Podał, a ja łyknąłem zdrowo. Prawie odzyskałem wzrok! Potem powąchałem i okazało się, że to bimber, na który gospodarz chciał mnie wieczorem namówić. A był faktycznie w butelce po wodzie. Spytałem Stacha, czy to jest przeźroczyste, na co on spokojnie odpowiedział, że nie, ale myślał że to herbata. Dzień dobry wszystkim!

No właśnie dzisiaj poświęciłem temu sporo czasu. Przekopałem się przez dodatki i nie znalazłem nic ciekawego. Ale skoro są takie rzeczy, to jeszcze pogmeram.
@andrzej

Jeżeli coś mi odpisałeś, to ja tego nie widzę u siebie.
@andrzej

Już mi trochę niezręcznie, ale naprawdę długo szukałem. Może ktoś podpowie chociaż słowa kluczowe do szukania... Potrzebne mi jest narzędzie, w którym będę mógł zrobić interaktywny formularz, a w nim zaszyte pewne działania. Coś w rodzaju:
IF odpowiedź="nie" THEN dodaj do łańcucha znaków inny łańcuh
i
IF l1<4 THEN dodaj łańcuch.
. Ja chcę zrobić kreator, który zadaje kolejne pytania, a potem generuje na wyjściu raport na podstawie odpowiedzi. Jest coś takiego, czy mam się uczyć JS?

Zrobiłem właśnie samospis dla całej rodziny. Jak ktoś mi powie, że zajmuje to 15 minut, to go zabiję śmiechem. No ale mam z głowy:) Bardzo jestem ciekawy wyników.

Słusznie. Zagalopowałem się. Jakoś mnie jednak mierzi, gdy przestrzega się prawa, gdy to jest wygodne.
@rogatywieszcz @Dobromir_Sosnierz

Show older
Tyflodon

Instancja przewidziana głównie dla niewidomych użytkowników.