Show newer

Przetestowałem aplikację do podpisu osobistego od . Oczywiście pod kątem dostępności i to wąsko, bo tylko dla osób niewidomych. KPRM już mnie spuścił po brzytwie i odesłał właśnie do PWPW. Będę oczywiście pisał. A tu lineczka do opisu i tutoriala: personaljournal.ca/tyflotechni

Wygląda na to że Biedronka zaczęła jeszcze skurpulatniej dbać o to, aby utylizowane jedzenie nie było zdatne do spożycia.
Nienawidzę was chuje, serio.
Btw znalazłem małpkę Lubelskiej, więc nieźle się tam bawią xD

Po 3 miesiącach męczenia, aplikacja do samospisu jest dostępna. No tak nie do końca, bo lista problemów jest długa. Czy naprawdę tak trudno zrobić dostępny formularz? Tu łącze do deklaracji dostępności: nsp2021.spis.gov.pl/wnd/#/a11y

The size of the average web page (defined as the average page size of the 500,000 most popular websites) increased from 0.45 megabytes in 2010 to 1.7 megabytes in June 2018.

httparchive.org/reports/page-w

Poprosiłem Staszka, żeby odniósł filiżankę po kawie do kuchni. Nie może, bo ma urlop tacierzyński. Jego dzieckiem, czyli moim wnukiem, jest balon napełniony wodą.
Właśnie wrócił i poprosił o pomoc w pogrzebie, bo balon spadł na kamienie. Jestem za stary na takie rzeczy.

Skończyłem tekst o zapewnianiu dostępności w społecznościówkach. Dodałem informacje o 3 zdecentralizowanych: , i , ale nie wiem, czy mi nie wyrzucą. Wnioski:
- napisy można dodawać wszędzie,
- teksty alternatywne można dodawać wszędzie,
- audiodeskrypcji nie da się dodać nigdzie,
- SoundCloud i Funkwhale nie są gotowe na dodawanie transkrypcji tekstowej.
Nie ma się też co oszukiwać. Komercyjne serwisy są bardziej zaawansowane technicznie. Wygrać można tylko treściami

Daily reminder that for many blind people, #Apple is the most useful and productive mobile operating system. It's not that Android is hard to use, but when text selection, especially on the web and in email, is from hard to impossible, and when one cannot spell check what they've written, and typing is either a minor annoyance (braille (input not registering sometimes) onscreen keyboard (very slow usually) external keyboard (yet another device to manage)), you begin to understand why people who don't enjoy customization, or getting the "most" out of a device choose iOS, especially for accessibility, and the AI of image recognition and such. And FOSS phones, like the PinePhone, won't be accessible until Orca/ATSPI can communicate with touch screens, and that won't happen without developers.

So, when you get that urge to say "I told you so you Apple sheeple, you should have been using FOSS!" Try to remember that some people don't have much of a choice.

#a11y #FOSS #PinePhone

Zachciało mi się sprawdzić, jak wygląda od środka . We wszystkich instancjach, jakie wpadły mi w ręce, przy rejestracji był do przepisania kod obrazkowy CAPTCHA. Czuję się odrzucony przez te społeczności:( Jednak lepszy.

Właśnie zainstalowałem aplikację do podpisu osobistego pod Windows. Jest wreszcie dostępna, chociaż nie mogę jej przetestować. Nie mam ze sobą czytnika:( Jednak naciskanie daje efekty!

Myślicie, że tylko Wy macie tajny język programistów? W branży dostępności też istnieje! Możecie się sprawdzić, czy znacie skróty i wyrażenia slangowe: deklaracja-dostepnosci.info/qu

Dzisiaj podano, że liczba szczepień w Polsce spadła poniżej 30 tysięcy dziennie. Co prawda dane są z niedzieli, ale ja, moja żona i córka szczepiliśmy się właśnie w niedziele. Tłumy były ogromne. Trzeba sprawdzić jeszcze dane za poniedziałek, które będą jutro, ale słabo mi to wygląda.

Czy ktoś może mi łopatologicznie wyjaśnić, czym się różni od Mastodona? Wychwyciłem chat, obszerniejsze wpisy i mniej zależności. Coś jeszcze jest tam innego?

Dzisiaj w rozmowie na jednym czacie wpadliśmy w głupawkę i w efekcie machnąłem coś takiego. Jak poszerzyć krąg odbiorców książek Tokarczuk?

Głucha kobieta wygrywa sprawę sądową przeciwko rządowi Wielkiej Brytanii w związku z briefingami dotyczącymi koronawirusa
Sędzia stwierdza, że ​​brak tłumaczenia języka migowego stanowił dyskryminację.

politico.eu/article/deaf-woman

Show older
Tyflodon

Instancja przewidziana głównie dla niewidomych użytkowników.