Show newer

To ja znowu z pytaniem do Was. Czy znane jest komuś to rozwiązanie: digitalocean.com/
Tam są droplety uruchamiane na czymś wirtualnym. Jest tam , i jakiś ultraszybki Wordpress. Tylko nie wiem, czy to taki rodzaj PVS, czy hosting, czy jeszcze coś innego. Sam Mastodona nie zainstaluję, a hosting wychodzi mi ciut drogo. Pomożecie? A prawidłowa odpowiedź brzmi...

Jakoś poruszyła mnie historia Krzysztofa Kolbergera. Nawet nie to, że został wyoutowany, tylko to, że przez pół życia się ukrywał. Bardzo go lubiłem jako aktora, bo miał w sobie coś ciepłego i sympatycznego. A jego recytacja inwokacji w filmie "Pan Tadeusz" już zawsze będzie dla mnie jedyną interpretacją. Do śmierci nie ujawnił się, że jest homoseksualistą. Nasze społeczeństwo ma poważny problem.

Kolejny mój tekst opublikowany w #OkoPress:
oko.press/polskie-sluzby-mogly

"""
Zamiast kupować drogie (i niebezpieczne) zabawki, polskie służby mogłyby skupić się na zabezpieczeniu kluczowych osób w państwie i zbudowaniu bezpiecznej i użytecznej infrastruktury telekomunikacyjnej. To jednak zadanie niewdzięczne i wymagające woli politycznej, której najwyraźniej brak.
"""

#Pegasus #Polska

Co ja napisałem!? Po ośmiu miesiącach, a nie latach. Nigdy i nigdzie nie pracowałem 8 lat.

Show thread

Właśnie odkryłem w moim służbowym laptopie 2 dodatkowe porty USB. I to już po ośmiu latach używania. Bystrzak ze mnie.

Wyspa Henderson to niezamieszkała wyspa na Pacyfiku, administracyjnie podlegająca pod Pitcairn. Jest stamtąd wszędzie cholernie daleko. I jest to miejsce, którego wybrzeże jedno studium uznało za najbardziej zanieczyszczone plastykiem wybrzeże na Ziemi.

earthsky.org/earth/henderson-i

Federajna - doradźcie. Chcę wykupić hosting i przenieść domenę z Wordpress.com. Wkurzają mnie, bo wtyczki mogę instalować dopiero w pakiecie za ponad 1000 PLN rocznie. Jaką macie opinię o Zenbox, OVH, Home.pl? A może jest coś bardziej wolnego?

Nie wiem, o co chodzi z tym Dockerem. Zainstalowałem u siebie i co dalej? Idę spać.

Zainstalowałem sobie klienta Mastodona CLI. Trochę nie wiem, po co, ale sprawdzam działanie.

Osoby niewidome nie nabiorą się na oszustwo na aplikację m0bywatel. Ta nazwa brzmi nieprawidłowo odczytana syntezatorem mowy. Braille też wygląda inaczej, bo "0" to prefiks liczby i litera"j", a nie "O" poprzedzony prefiksem dużej litery. Wzrok może mylić:)

Czy dajecie napiwki kurierom, jak przynoszą przesyłki? Nie wiem, czy jest zwyczaj stosowany, a nie chciałbym człowieka obrazić dwuzłotówką lub pięciozłotówką.

Liczba osób zakażonych rośnie. Liczba szczepień spada. Co nam to mówi na temat kondycji społeczeństwa?

Niech się te wakacje wreszcie skończą! Moje bachorzęta nie dały mi pracować, dopóki nie wygnałem ich z domu. Teraz nie wiem, gdzie są. Będę się martwił potem.

Dzisiaj , z którym na pewno sobie nie poradzicie! Trochę podpuszczam, ale temat naprawdę specjalistyczny, a mianowicie napisy dla osób niesłyszących. deklaracja-dostepnosci.info/qu

Może będziemy kiedyś mówić "samochód czerwony przejechał z prędkością dużą" i nikogo to nie będzie razić.

Show thread

Wyjdę na językowego zrzędę, ale trudno. W branży dostępności utarł się zwyczaj językowy, że przymiotnik "dostępny" stawiany jest za rzeczownikiem. Na przykład "muzeum dostępne", "budynek dostępny", "strona dostępna". Przy rzeczowniku "dostępność" przymiotniki także stawia się często po nim, na przykład "dostępność cyfrowa", "dostępność architektoniczna". Czasem ma to uzasadnienie, ale częściej robione jest z rozpędu, bo taki się utrwalił uzus. Język się zmienia.

Męczę się z tym od wczoraj, więc zwracam się do Was z pytaniem w desperacji. Czy da się połączyć z Google ?

Ale by były jaja, gdyby znowu zaczęły nadawać "Głos Ameryki" i "Wolna Europa"!

Jakoś spadł mi nastrój po przeczytaniu różnych komentarzy na temat głosowania nad ustawą medialną. Nigdy nie miałem zaufania do polityków in gremio, chociaż poznałem kilku fajnych. Jednak to bagno, które wydarzyło się przy tym głosowaniu przelało czarę. Zdałem sobie też sprawę, jak niewiele mogę zrobić. Tylko usunąć z ulubionych płytę Aya RL. Pusty gest.

Show older
Tyflodon

Instancja przewidziana głównie dla niewidomych użytkowników.