Show newer

Wpadł mi w ręce taki tekst, jak sprawdzić dostępność strony internetowej bardzo szybko i bez szczególnej wiedzy. To oczywiście znaczy, że badanie jest szybkie i tanie, ale nie jest dobre:) Jest jednak na tyle dobre, że pozwoli na rozpoznanie podstawowych problemów. Ja ułożyłbym nieco inną dziesiątkę, ale i tak polecam: tetralogical.com/blog/2022/01/

W dniu imienin dzieci, życzę wszystkim dzieciom, żeby nigdy nie dorosły.

To był świetny maj! Udało mi się zdobyć tę nagrodę za podołanie wyzwaniu miesięcznemu.

W dysku od Google działają skróty klawiszowe do wycinania, kopiowania i wklejania. Mega wygodne! Teraz na pewno się zmobilizuję do uporządkowania tego śmietnika:) Da się zrobić dobrą i dostępną aplikację webową? Mam coraz większą ochotę zrobić serię podcastów na temat korzystania z różnych narzędzi z czytnikiem ekranu. Muszę jednak wcześniej ogarnąć inne sprawy. 2 kawy wypite!

Biblioteka to obecnie chyba największy wróg dostępności. Aplikacje napisane w tym czymś prawie zawsze są niedostępne. Trochę jak kiedyś . Niby można pisać dostępnie, bo taką aplikację zrobił Microsoft, ale jakoś nie mogę trafić na inne przykłady. A rozprzestrzenia się to bardzo. Już wiem, jak na Githubie wyszukiwać aplikacje, które nie są napisane w . Straszna siarka.

Podpowiedzcie proszę jakieś rozwiązanie. Chcę wykonać taką akcję, że w wyszukiwarce (np. Google) chcę wyszukać kilka tysięcy haseł, a wyniki to może być pierwszych 10 wyników. Szukałem takiego narzędzia i nie umiem znaleźć. Ktoś coś?

Całe fedimanieczki szaleją, bo nie ma białego, ale jest Jang Leosia.

Zapraszam na pokład, odkażanie etanolem obowiązkowe, kto nie toleruje, tego proszę o wyciszenie mnie na dzisiaj.
Pozdrawiam, stjuardesa pełna turgoru linii FediLot.

Dzisiaj o 9:00 zaczyna się posiedzenie rady miasta . Edyta, Ewa i - mam nadzieje - inne dzielne dziewczyny - urządzą im dzień matki:) Chodzi o windę w szkole podstawowej, co do której PFRON wydał już decyzję. Tylko jakoś mało się dzieje. No to dziewczyny im przypomną. Trzymam kciuki.

Podczas dostępnej środy Kuba Dębski opowiada o automacie do wykrywania błędów dostępności. Podniesiony poziom cyberbezpieczeństwa sprawił, że wiele stron podmiotów publicznych kwalifikowało bota jako potencjalne zagrożenie:) Mielą teraz ok. 100 tysięcy stron. Najczęściej wykrywane błędy: wadliwy kod HTML, puste linki, brak tekstów alternatywnych.

Zgadzam się z prezydentem Bidenem. Najwyższy czas, by Amerykanie poszli po rozum do głowy i ukrócili dostęp do broni palnej. Kolejna masakra w szkole, a całkiem niedawno w centrum handlowym, a wcześniej w klubach, restauracjach, urzędach, na parkingach... No i nie wolno dopuścić, by nasi polscy wojownicy ułatwili dostęp do broni. Już teraz jest chyba za łatwo, skoro co kilka miesięcy pojawiają się informacje o "wypadkach" na polowaniach. Jeżeli już, to kupujcie repliki na plastikowe kulki.

Liceum mojej córki to szkoła tolerancji. Ma takich dziwnych nauczycieli, że proszę siadać. Jeden za dziwność niedawno wyleciał. Opowieści o nim były fascynujące. Dziewczyna nie może trzymać sztandaru, chociaż żaden chłopak nie chce. Na lekcji biologii można usłyszeć, że z tymi szczepieniami to nie ma co przesadzać i lepiej pić chińskie herbatki. Akceptacja level high!

szósty naszykowany i czeka w kolejce na rozesłanie. Ten numer jest o dostępności architektonicznej. Miałem z tym trochę kłopot, bo najwięcej jest materiałów w postaci potężnych plików PDF, a ja chcę zachęcać, a nie zniechęcać:) Mam nadzieję, że mi się udało. Są te księgi, ale też filmy, quiz, narzędzie webowe, a nawet komiks. Zacznie się sypać około godziny 13:00, o ile czegoś nie zmajstrują:) Kawy jeszcze nie piłem.

Cześć polskie Fedi!

@krzysiek postanowił zapełnić naszą Fediwersową lukę i zahostować polską instancję Pixelfeda. Jaki adres? Oczywiście... pixelfed.pl/

Kto chce przekonać znajomych do porzucenia Instagrama to polecam i zapraszam! (tak, da się ich obserwować z poziomu Mastodona).

@kmic Niech ci będzie ale to jeszcze tajemnica. Patrzaj.

Za 35 minut zaczynam moją prezentację na . Nie spodziewam się tłumów, ale zrobię ją nawet dla jednego uczestnika. A potem lecę do Piotra Osipy na jego prezentację. Dobrego dnia wszystkim.

Show older
Tyflodon

Instancja przewidziana głównie dla niewidomych użytkowników.