Show newer

A gdybym chciał zakładać stowarzyszenie ddstępnościów, to jak Wam się podoba nazwa Polskie Towarzystwo Specjalistów Dostępności?

No i znowu Comandeer ma mój szacunek za dbałość o semantykę i dostępność. Zwłaszcza fragment o paskach postępu jest bardzo celny: webkrytyk.pl/2022/08/30/wordwe

Monika Szczygielska zapoczątkowała w Polsce tworzenie napisów na żywo. Na żywo, czyli podczas wydarzenia. Taka usługa wymaga korzystania z zaawansowanych algorytmów rozpoznawania mowy, słowników, przejściówek i sporego zespołu ludzi. Od lat świadczy usługi tego rodzaju, a także tłumaczeń na język migowy i i języki werbalne jako firma Dostępni.eu. — Send in a voice message: https://anchor.fm/jaczad/message

https://informaton.blog/2022/08/26/odcinek-nr-9-napisy-na-zywo-czyli-sztuczna-inteligencja-wciaz-potrzebuje-czlowieka/

W mojej bibliotece jest klimatyzacja. Rozważam pójście tam z laptopem w celuwykonywania pracy. Czy będzie to dobrze widziane?

Znalazłem w szafce ze słodyczami nadgryziony batonik. Oznacza to, że któreś z moich dzieci ugryzło i stwierdziło, że to nie jest coś nadającego się do jedzenia. Inaczej batonik zniknąłby całkowicie. Właśnie go dojadam i podzielam opinię mojego dziecka. Batoniki proteinowe są tuż powyżej linii akceptacji.

Ewa powiedziała mi, że zaraz skończą mi się ludzie do podcastów. Aktualnie mam listę ponad 20 osób, a nagrywam w tempie 2 wywiadów tygodniowo. W piątek już mam umówione, a na przyszły tydzień planuję kolejne 2 rozmowy. Nie nadążam z edycją nagrań, bo wciąż mam za mało wprawy. Ale cieszy mnie to przedsięwzięcie.

Mógłym pracować tylko na Chrome OS, gdyby nie to, że muszę używać aplikacji od Microsoft. Webowa wersja Outlook jest tak nieporęczna, że szkoda gadać. No i na Chrome OS nie ma porządnego edytora dźwięku. Chyba że jest, a ja o tym nie wiem. Reszta jest super. Działa szybko i niezawodnie. U mnie to jest rok Linuxa:)

Dzień dobry! Z okazji dzisiejszego święta kościelnego, podsyłam piosenkę: youtu.be/7EzpQoDfVyo

Fajny artykuł o czytnikach ekranu, ale nie od strony technicznej, a historycznej. O początkach JAWS i NVDA, a potem o rozwoju i rywaliacji. No i nie wiedziałem, że II miał już czytnik ekranu. Szacun dla wszystkich zaangażowanych w tworzenie tych narzędzi.
theverge.com/23203911/screen-r

Tak po cichu, chciałem się pochwalić że niecałe 4h temu zostałem tatą

Moi mili, pamiętacie obiecaną promocję ebooków? No to wreszcie udało się załatwić :) W sklepie wydawnictwa IX macie podarunek specjalnie dla Fediverse: kod dający zniżkę 8 (osiem) złotych na wszystkie ebooki, co oznacza, że możecie kupować elektroniczne wydania między 9.99 a 11.99.

wydawnictwoix.pl/sklep/

Kod ważny do 10 września 2022 roku. Będę przypominał o nim czasami, bo może ktoś akurat przegapi, albo chce kupić dopiero za jakiś czas.

W sklepie: dużo horrorów, weird fiction, SF i fantasy. Postaram się przekopiowywać parę opisów dostępnych pozycji.

Proszę bustujcie dla zasięgu :)

Fajny tekst o ARIA i ukrywaniu elementów na stronie internetowej. Szkoda jedynie, że autor nie ostrzegł przed aria-hidden, który to atrybut jest ostatnio najniebezpieczniejszym.
kinaole.co/kiedy-uzywac-role-p

WAI (Web Accessibility Initiative) publikuje regularnie iformacje o nowych narzędziach wspierających cyfrową dostępność. Do niedawna robili to w postaci własnej aplikacji XML. Od niedawna przeszli na i korzysta się z tego o wiele wygodniej. Ten cały JSON i to fajne wynalazki. Dają szansę człowiekowi na odczytanie informacji:)

nigdy nie będą szeroko stosowane, jeżeli ich propagandziści będą używać hermetycznego języka. Dzisiaj trafiłem na artykuł, którego tytuł jest kompletnie niezrozumiały. W treści nie jest lepiej. Dlatego ludzie nie traktują kryptowalut jak prawdziwego ieniądza, tylko jako dobro spekulacyjne.
bithub.pl/wiadomosci/czy-przej

Show older
Tyflodon

Instancja przewidziana głównie dla niewidomych użytkowników.