Show newer

Oglądam sobie pewną aplikację, której interfejs został przetłumaczony ewidentnie jakimś marnym automatem. Co jakiś czas trafiam na teksty przy których mózg mi hamuje i rusza dopiero po chwili. Tutaj lista takich najciekawszych:
1. Plecy.
2. Blisko.
3. Patelnia stereo.
4. Tryb bez rękawów nie działa prawidłowo, gdy ta opcja jest wyłączona.

O ile 2 pierwsze rozszyfrowałem szybko, to 3 i 4 wciąż są dla mnie zagadką.

Na pewno są tu ludzie kumający statystykę, więc może podpowiedzą. Mam taki zestaw danych o dochodach:
do 1000 złotych miesięcznie
0
od 1001 do 2000 złotych miesięcznie
3
od 2001 do 3000 złotych miesięcznie
9
od 3001 do 4000 złotych miesięcznie
15
od 4001 do 5000 złotych miesięcznie
9
powyżej 5000 złotych miesięcznie
10
Czy coś da się zrobić z takimi danymi, poza wykresem? Może da się oszacować którąś średnią na tej podstawie.

Chciałem się znowu pochwalić moją spostrzegawczością. Wczoraj Roomba wciągnęła dziwny kabelek: Jack 3,5 na jednym końcu i 2,5 na drugim. Okazało się, że to kabel od słuchawek Sennheiser HD 471, których używam od7 lub 8 lat. W ogóle nie wiedziałem, że kabelek można wyjąć. Od razu zacząłem szukać, czy mogę podpiąć odbiornik BT, ale poległem. Dobre słuchawki swoją drogą.

Znacie ten wierszyk Tuwima, że "oko trę, że mam ból", to niby ma sens po polsku i francusku? No to się okazuje, że to podwójnie nieprawda, bo Tuwim wcale tego wierszyka nie napisał.

okruchy.pl/roztrzasania/oko-tr

No właśnie - nie rozumiem kryptowalut, a NFT napawa mnie już niebotycznym zdumieniem. Może i coś w tym jest, ale generalnie uważam, że kryptowaluty mają silne podstawy: chciwość i głupota.A ponieważ te trzymają się dobrze, to te i podobne piramidy będą się trzymać także.

Show thread

Ruszyłem wreszcie z przenosinami. Nie mam doświadczenia, więc idzie mi powoli:) Właśnie uruchomiłem transfer domeny i czekam, co z tego będzie. Serwer WWW już wykupiłem, zainstalowałem Wordpress, pobrałem motywy do sprawdzenia i kilka wtyczek, w tym tą do activitypub. Czasem się zastanawiam, czy to wszystko jest takie zawiłe, żeby amatorom opadały ręce?.. Taki ze mnie mały informatyk.

Było inaczej. Według portalu http://lubimyczytac.pl, książka Fałszywa pandemia została wydana 1 stycznia 2020, czyli ponad 2 miesiące przed ogłoszeniem pandemii przez WHO. To ostateczny dowód na to, że pandemia #COVID19 została zaplanowana przez fundację założoną przez Grzegorza Brauna, aby zarabiać na książkach „Fałszywa pandemia”.

Ludzie, obudźcie się.

I don’t really understand this. Twitter presents its Communities (basically FB groups) by showing an example group called Black Women Photographers but the rules for Communities explicitly mention that community moderators are not allowed to ‘remove members specifically on the basis of race, […] gender, gender identity‘

Ile mogłem, to zrobiłem. Na YouTube jest już film z zapisem webinaru z 9 czerwca o używaniu czytnika ekranu w kontekście testów dostępności. Mistrzostwo produkcji to nie jest, ale może ktoś da radę wytrzymać godzinę: youtu.be/0e6yz31au1o

Od 5.10.2021 wejdzie w życie przepis KPA:
§ 1a. Sprawy należy prowadzić i załatwiać na piśmie utrwalonym w postaci papierowej lub elektronicznej. Pisma utrwalone w postaci papierowej opatruje się podpisem własnoręcznym. Pisma utrwalone w postaci elektronicznej opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym lub kwalifikowaną pieczęcią elektroniczną organu administracji publicznej ze wskazaniem w treści pisma osoby opatrującej pismo pieczęcią.

Wczorajszy dzień zacząłem od potężnego łyku bimbru. Byłem u znajomego w Łodzi i nocowaliśmy tam z żoną i Staszkiem. Rano wziąłem leki i poprosiłem Staszka, żeby mi podał wodę. Podał, a ja łyknąłem zdrowo. Prawie odzyskałem wzrok! Potem powąchałem i okazało się, że to bimber, na który gospodarz chciał mnie wieczorem namówić. A był faktycznie w butelce po wodzie. Spytałem Stacha, czy to jest przeźroczyste, na co on spokojnie odpowiedział, że nie, ale myślał że to herbata. Dzień dobry wszystkim!

Już mi trochę niezręcznie, ale naprawdę długo szukałem. Może ktoś podpowie chociaż słowa kluczowe do szukania... Potrzebne mi jest narzędzie, w którym będę mógł zrobić interaktywny formularz, a w nim zaszyte pewne działania. Coś w rodzaju:
IF odpowiedź="nie" THEN dodaj do łańcucha znaków inny łańcuh
i
IF l1<4 THEN dodaj łańcuch.
. Ja chcę zrobić kreator, który zadaje kolejne pytania, a potem generuje na wyjściu raport na podstawie odpowiedzi. Jest coś takiego, czy mam się uczyć JS?

Zrobiłem właśnie samospis dla całej rodziny. Jak ktoś mi powie, że zajmuje to 15 minut, to go zabiję śmiechem. No ale mam z głowy:) Bardzo jestem ciekawy wyników.

Udało się, ta firma co wydzwania robocollami z reklamami fotowoltaiki doczeka się kontroli ze strony UKE <3

Opłaca się składać skargi!

Mam dzisiaj kolejny quiz:) Tym razem w . Zgodnie z sugestią - dałem też pytania o semantykę, chociaż zazwyczaj związaną z dostępnością. Kto zaryzykuje?
quizally.pl/quiz/show?id=14

Dzisiaj przeczytałem i wrzucam. Wielka Brytania wielkim dealerem narkotyków. Nigdy wcześniej nie zagłębiłem się w ten kawałek historii, jakim jest wojna opiumowa: histmag.org/Pierwsza-wojna-opi

Mój syn Staś przekazuje Wam wszystkim życzenia dobrego dnia.

Staszek czyta teraz książkę o Plastusiu. Bodajże jest to "Plastusiowy pamiętnik". Jest tam dziewczynka o imieniu Lodzia. Jak to usłyszałem to zamyśliłem się, bo teraz byłoby to imie chyba bardzo ryzykowne. A może to tylko ja mam skojarzenia...

Show older
Tyflodon

Instancja przewidziana głównie dla niewidomych użytkowników.