monika boosted

Właśnie do tego powinny służyć technologie - podnoszenie jakości życia. Firma Google zaprezentowała nową wersję swoich okularów i od razu zaproponowała zastosowanie dla osób z niepełnosprawnością słuchu. Okulary mają na żywo transkrybować mowę i wyświetlać tekst użytkownikowi. @kuba
- może to będzie właśnie to...

monika boosted

Czytam ja sobie specyfikacje formatu i coraz bardziej mi się podoba. Spędziłem też sporo czasu na szukaniu narzędzi, których jest wielkie mnóstwo, tylko jakoś takie niedostępne. A przedzieram się, bo niedługo publikacje elektroniczne będą musiały być cyfrowo dostępne No więc sprawdzam, co to oznacza w praktyce.

monika boosted

W czwartek jest Global Accessibility Awareness Day . W piątek będzie duża konferencja, którą chyba nawet poprowadzę. Ale co z czwartkiem? Wymyśliłem, że mogę tu na Mastodonie opisać, jak badać dostępność cyfrową stron internetowych. Jednak za stary jestem, by robić dla nikogo, więc chcę mieć pod tutkiem przynajmniej 10 polubień lub podbić. Aco!

monika boosted

Wpadłem na pomysł, że pewnie mam zepsute oba moje kable USB -> USB typ C, więc zakupiłem nowy, bardzo porządny. Dzisiaj dotarł, więc podpiąłem ładowarkę za jego pomocą do zasilacza i nadal nie działa. Podłączyłem zasilacz od Macbooka i działa. Może ktoś ma jakiś pomysł.

Show thread
monika boosted
monika boosted

Od czwartku będziemy się spisywać, ale nie wszyscy będą w stanie. Smuteczek, zwłaszcza że popełnia częściej takie błędy: informaton.blog/2021/03/27/gus

monika boosted
monika boosted

A tak mnie trochę męczyło, więc napisałem kilka akapitów o dostępności cyfrowej i : informaton.blog/2021/03/11/wya

Tyflodon

Instancja przewidziana głównie dla niewidomych użytkowników.